Hronika

Brčko: Osumnjičena za ubistvo bake

N.Ta.

BRČKO Darinka Gostić (24) iz Lugana (Švicarska), osumnjičena za ubistvo bake Darinke Kokanović (76) iz Brčkog, upućena je po rješenju Osnovnog suda Brčko distrikta na liječenje u neuropsihijatrijsku ustanovu u Sokocu, gdje će biti i pod nadzorom policije.

Gostićeva se sumnjiči da je u nedjelju, osmog oktobra, u ranim jutarnjim časovima, svojim mercedesom nekoliko puta pregazila svoju baku Darinku, koja je od zadobijenih povreda, na licu mjesta preminula. Slučaj je policiji prijavio radnik privatnog preduzeća `Radnik`, koji je čuo pozive u pomoć.

Portparol policije distrikta Slobodan Katanić rekao je da su pripadnici policije u dvorištu kuće koja se nalazi u Ulici Nikole Tesle, u brčanskom naselju Grčica, djevojku pronašli u vrlo agresivnom stanju, zbog čega se u tim trenucima od nje ništa nije moglo saznati. Zbog toga je odmah prebačena na Odjeljenje neuropsihijatrije u bolnici u Brčkom, gdje je ostala pod policijskom prismotrom do određivanja pritvora. Nakon obavljenog uviđaja i naknadnim razgovorima sa osumnjičenom, inspektori su ocijenili da postoji dovoljno dokaza da je djevojka izvršila ubistvo.

Nezvanično, u trenucima kada je upravljala mercedesom, Gostićeva je bila pod jakim uticajem narkotika ili alkohola.

`U skladu s propisima, mi smo od osumnjičene uzeli potrebne uzorke kako bismo utvrdili da li je u trenutku ubistva bila pod uticajem droge ili alkohola. Još nismo dobili službene rezultate`, rekao je Katanić.

Najčitanije