BRČKO - Osnovni sud Brčko distrikta potvrdio je optužnicu koju je brčansko tužilaštvo podiglo protiv I.M. tereteći je da je nabavkom falsifkovane diplome o završenoj srednjoj školi i upotrebom iste pred organima uprave Distrikta počinila krivično djelo.
Optužnicom u dvije točke, od 27. februara tekuće godine optužena se tereti da je nabavila, te u postupku zapošljavanja koji je 2010. godine provodio Odbor za zapošljavanje Ureda gradonačelnika Brčko distrikta, upotrijebila diplomu o završenoj srednoj školi za koju je utvrđeno da je falsifikovana.
Osim toga, postoji osnovana sumnja da je optužena 2009.godine Odjelu za javni registar Vlade Distrikta podnijela fotokopiju falsifikovane diplome na službenu ovjeru, odnosno upis podataka o školskoj spremi iz falsifikovane diplome u radnu knjižicu.
Optužena se tereti da je na mjestu, u vrijeme i na način opisan u optužnici počinila krivično djelo - Falsifikovanja isprave, za koje je pojedinačno propisana kazna zatvora u trajanju od tri mjeseca do pet godina, saopšteno je iz brčanskog Tužilaštva.