BIJELJINA - Odjeljenje za suzbijanje privrednog kriminaliteta Centra javne bezbjednosti Bijeljina podnijelo je Okružnom tužilaštvu izvještaj o zloupotrebi službenog položaja ili ovlašćenja protiv direktora Javne ustanove "Vode Srpske" čiji su inicijali D.A.
On se sumnjiči da je tokom 2012. i 2013. godine, prilikom izbora izvođača za poslove tekućeg održavanja vodoprivrednih objekata, postupio suprotno odredbama Zakona o javnim nabavkama i interesima javne ustanove "Vode Srpske".
U saopštenju se navodi da je time pribavio protivpravnu imovinsku korist od ukupno 237.463 KM za više pravnih lica sa područja Bijeljine, Bratunca, Brčkog i Šamca.