Hronika

Direktoru sarajevske škole pozlilo na izricanju presude

Direktoru sarajevske škole pozlilo na izricanju presude
Direktoru sarajevske škole pozlilo na izricanju presude
N.N.

SARAJEVO - Opštinski sud u Sarajevu osudio je danas nepravosnažno Kenana Vučijaka, direktora sarajevske Osnovne škole "Isak Samokovlija" na godinu i osam mjeseci zatvora zbog zloupotrebe i iskorištavanja službenog položaja , počevši od 2014. godine.

Optuženi je za sebe pribavio protupravnu imovinsku korist u iznosu koji prelazi 10.000 maraka.

Pored toga, Vučijaku je izrečena mjera prema kojoj u narednih pet godina neće moći obavljati dužnost direktora osnovnih škola. On je presudom oslobođen optužbi za prijetnje i iznudu.

Nakon izricanja presude Vučijaku je pozlilo, te je pozvana Hitna pomoć.

Direktor OŠ Isak Samokovlije je uhapšen 9. juna zbog sumnje da je zloupotrijebio svoj službeni položaj i oštetio vlasnicu turističke agencije Fox travel, preko koje su organizovane đačke ekskurzije u školi kojom je rukovodio.

Prije hapšenja, Vučijak je bio pod "posebnim istražnim radnjama" koje su u rezultirale njegovim hapšenjem i to u momentu dok je brojao iznuđenih 2.000 maraka.

Vučijak je, prema navodima optužnice, sa Hasovićevom sklopio ugovor o realizaciji đačke ekskurzije u 2014. godini kao i škole u prirodi, ali nakon što je prikupljen novac za realizaciju ekskurzija on joj nije predao čitavu sumu, već je dio zadržao za sebe. Kazao joj je da mu to pripada "kao dobrom menadžeru".

Na kraju je Adaleta Hasović uz nagovaranje drugih osoba koje su bile upoznate sa cijelim slučajem odlučila sve prijaviti organima gonjenja, te je Vučijak i uhapšen.

(faktor.ba)

Najčitanije