BANJALUKA - Sedmogodišnja djevojčica, koja je u Klinički centar Banjaluka dovezena u petak, 29. marta, sa vidljivim povredama, otpuštena je u zadovoljavajućem fizičkom stanju, saopšteno je danas iz ove ustanove.
Djevojčica, koja je bila smještena na Klinici za dječije bolesti, otpuštena je juče.
Konzilijum ljekara banjalučkog Kliničkog centra utvrdio je pregledom da djevojčica, uzrasta između sedam i osam godina, koja je dovezena sa određenim zdravstvenim tegobama, ima vidljive spoljne povrede.
Slučaj je, na osnovu mišljenja ljekara, prijavljen Centru javne bezbjednosti Banjaluka i banjalučkom Centru za socijalni rad.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske provodi istragu u vezi sa slučajem navodnog silovanja djevojčice u Banjaluci.