SARAJEVO Stanko Đorda (48) iz Istočnog Sarajeva, koji je u utorak u Lukavici uhapšen zbog sumnje da je seksualno zlostavljao pastorku i kćerku, juče je policiji priznao da je imao seksualni odnos sa sedamnaestogodišnjom pastorkom.
Đorda je juče saslušan u CJB Istočno Sarajevo, nakon čega će biti predat u nadležnost Okružnom tužilaštvu Istočno Sarajevo.
`Đorda je priznao seksualni odnos s maloljetnom pastorkom, ali se na pitanja da li je imao odnos s jedanaestogodišnjom kćerkom branio šutnjom`, kazali su u policiji.
Sarajevska policija u utorak je obavijestila PS Istočno Novo Sarajevo da je sedamnaestogodišnjakinja D.Đ. prijavila da je njen očuh Stanko Đorda seksualno i fizički zlostavljao nju i njenu jedanaestogodišnju sestru, N.Đ. Nakon obavijesti iz MUP-a KS službenici CJB Istočno Sarajevo su uhapsili Đordu.
Kako su objasnili u policiji, majka sedamnaestogodišnjakinje je 1992. napustila njenog biološkog oca, koji živi na području Kantona Sarajevo, i udala se za Stanka Đordu. Nakon toga je promijenila i ime svoje starije kćerke. Iz CJB Istočno Sarajevo je potvrđeno da je sedamnaestogodišnjakinja do 18. jula živjela u Lukavici u istoj kući sa zlostavljačem, a nakon toga je otišla kod svog oca kojem je ispričala za zlostavljanje.
Iz CJB Istočno Sarajevo su kazali da je maloljetnica izjavila kako je očuh u više navrata seksualno zlostavljao nju i njenu sestru. Slučaj je Policijskoj upravi Centar prijavila u pratnji svog biološkog oca.