Hronika

Doboj: Pretresi u toku, još nema uhapšenih za ubistvo Đurića

Doboj: Pretresi u toku, još nema uhapšenih za ubistvo Đurića
Doboj: Pretresi u toku, još nema uhapšenih za ubistvo Đurića
S. Čakarević

DOBOJ - Nijedna od 20 osoba, koje su privredene i saslušane u dobojskoj policiji ne može se dovesti u vezu sa ubistvom Drage Đurića, vlasnika Sportsko-rekreativnog centra "Džungla", saznaju Nezavisne u Okružnom tužilaštvu Doboj.

U Doboju su u toku pretresi kuća, stanova i vozila osoba koje bi se mogle dovesti u vezu sa ovim krivičnim djelom.

Slavko Krulj, tužilac Okružnog tužilaštva Doboj, naveo je da je obavljena obdukcija Đurićevog tijela, koja je pokazala da je njegova smrt najvjerovatnije nastala od vatrenog oružja.

On je kazao da su sa lica mjesta izuzeti određeni tragovi, koji će biti poslati na vještačenje, te dodao da motiv ubistva još uvijek nije poznat.

Na pitanje da li trag upućuje na nekoga, on je kazao da "normalno da ima tragova koji upućuju na neku stranu, ali za sada još niko nije lišen slobode kao osumnjičeno lice vezano za taj slučaj".

Ljerka Stanimirović, portparol CJB Doboj kazala je na konferenciji za novinare da je uviđajem na licu mjesta utvrđeno da je u Đurića ispaljeno više metaka iz vatrenog oružja, te da se nakon ranjavanja "povrijeđeni najvjerovatnije pokušao udaljiti, prilikom čega je pao kroz prozor", sa visine od pet metara, udarivši pri tom u betonsku podlogu ispred stambeno – poslovnog objekta SRC "Džungla".

Na pitanje da li je Đuriću prijećeno, Stanimirovićeva je odgovorila da joj to trenutno nije poznato, i da tu informaciju mogu kazati u Okružnom tužilaštvu Doboj, kojem se proslijeđuju sva prijave iz dobojske policije.

Vezane vijesti:

Traga se za ubicom Drage Đurića

                                                                                               

Najčitanije