Hronika

Dobojska policija privela 19 pijanih vozača

Dobojska policija privela 19 pijanih vozača
Foto: Ilustracija | Dobojska policija privela 19 pijanih vozača

DOBOJ - Pripadnici Policijske uprave Doboj sankcionisali su 76, a priveli 19 vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, saopšteno je iz ove uprave.

Kod 18 vozača utvrđeno je više od 1,5 promila alkohola u krvi, dok je jedan vozač odbio da se podvrgne alkotestiranju. 

Na području koje pokriva Policijska uprava Doboj, od 22. do 25. juna, realizovana je akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu vozača koji upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola. 

Tokom akcije, koja je organizovana s ciljem poboljšanja stanja bezbjednosti saobraćaja, kontrolisano je 567 učesnika u saobraćaju, od kojih su 492 alkotestirana.

Najčitanije