ZVORNIK - Vladan Alempić (43) iz Drinjače, kod Zvornika, poginuo je u saobraćajnoj nesreći u utorak uveče u mjestu Đevanje na magistralnom putu Zvornik - Milići.
Nesreća je policiji prijavljena oko 21.40. Aleksandra Simojlović, portparol CJB Bijeljina, uz navođenje inicijala, izjavila je da je u trenutku nesreće Alempić upravljao automobilom reno klio, koji se sudario sa kamionom MAN.
Kamion je vozio S.S., koji je u nesreći zadobio lakše povrede.
Komšije nastradalog ispričale su danas da je Alempić prije sedmicu dana doputovao iz Rusije, gdje je bio na privremenom radu.
Alempića su opisali kao dobrog i vrijednog čovjeka, koji je život proveo radeći u inostranstvu kako bi prehranio svoju porodicu, suprugu i dvoje djece.
"Ranije su živjeli kod Vladanovih roditelja u Raševu, kod Milića, a kada je zaradio nešto novca sagradio je sebi i porodici kuću u Drinjači, kod Zvornika. Ovo je prava tragedija za porodicu", ispričao je komšija koji je želio ostati anoniman.
Uviđaju na mjestu nesreće prisustvovao je i dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Bijeljina, koji je naredio da buud sprovedene sve istražnje radnje kako bi bio utvrđen tačan uzrok nesreće.