SARAJEVO - Tri državljana BiH uhapšena su nakon što je graničnim provjerama u Gradišci i Brodu utvrđeno da su sudovi za njima raspisali potrage zbog krivičnih djela.
Pripadnici Granične policije Gradiška juče i danas lišili su slobode G.M. /51/ i M.M. /35/, saopšteno je iz Granične policije BiH.
Zbog teške krađe G.M. je potraživao Osnovni sud u Brčkom, a M.M. Opštinski sud Živinice.
Na graničnom prelazu Brod slobode je lišen D.I. /27/ nakon što je utvrđeno da ga potražuje Osnovni sud Doboj zbog iznude. Ovo lice kontrolisano je u autobusu na izlazu iz BiH.
Sva tri lica predata su u službenicima sudske policije.