ZAGREB - Zagrebačka policija uhapsila je tri hrvatska državljana, dobi od 28 do 39 godina, te muškarca (27) i ženu (50), državljane BiH, zbog preprodaje droga.
Kod uhapšenih je pronađen 331 gram amfetamina, procijenjene vrijednosti u uličnoj preprodaji na oko 4.430 evra, saopštila je zagrebačka policija.
Utvrđeno je da je 50-ogodišnjakinja na području Sarajeva nabavljala veće količine amfetamina koju je redovnim autobuskim i željezničkim linijama krijumčarila na područje Hrvatske. Drogu je dopremala u Zagreb, gdje je dvojici osumnjičenih prodavala dio droge, a dio isporučivala drugoj dvojici, koji su ju prodavali na ilegalnom tržištu.
U petak, 27. maja, u večernjim časovima na području Jaruna policija je, zbog sumnje da se bave preprodajom droge, uhapsila dvojicu muškaraca, pri čemu je kod jednog od njih pronađeno 179 grama amfetamina. Odmah potom su uhapšeni 33-ogodišnji hrvatski državljanin te dvoje državljana BiH.
Narednog dana izvršene su pretrage njihovih iznajmljenih stanova, te je u jednom stanu pronađeno još 15 grama amfetamina i vaga, a u drugom dodatnih 137 grama amfetamina.
Osumnjičeni su, uz krivičnu prijavu, privedeni istražnom sudiji zagrebačkog Županijskog suda zbog preprodaje droge, dok je 28-ogodišnjak priveden u zatvor u Zadru, na osnovu raspisane potjernice zadarskog Županijskog suda zbog izdržavanja kazne zatvora.
Tridesetdevetogodišnji hrvatski državljanin je od ranije evidentiran zbog preprodaje droga, dok su 28-ogodišnji i 33-ogodišnji hrvatski državljani evidentirani zbog prevara i falsifikovanja. Državljani BiH nisu do sada evidentirani za činjenje krivičnih djela.