NEVESINJE Dvogodišnji M.D. proveo je cijelu noć u šumi u Pridvorcima kod Nevesinja, a ujutro su ga zabrinuti roditelji i policija pronašli živog i zdravog.
Policijskoj stanici u Nevesinju u nedjelju naveče prijavljeno je da se mališan nije vratio iz šetnje po obližnjoj šumi, u koju je pošao sa svojom osmogodišnjom sestrom oko 18 časova.
Prema tvrdnjama roditelja, iz šetnje se vratila samo djevojčica, koja je kazala da joj je brat ostao u šumi i da ga nije mogla pronaći, nakon čega su se u potragu uključili mještani i lokalna policija.
Budući da dječak nije pronađen ni do jutanjih časova, u CJB Trebinje nam je potvrđeno da su u ranim jutarnjim časovima iz Trebinja prema Nevesinju uputili pojačanje, te da je, oko 10.20 na njivi u blizini kuće dječak pronađen živ i zdrav.
Kako saznajemo, radi se o najmlađem, devetom djetetu porodice Damjanac. Oni su prije Pridvoraca živjeli u još udaljenijem nevesinjskom zaseoku, a kuću u kojoj su sada dobili su zbog slabe materijalne situacije na dar od episkopa zahumsko-hercegovačkog i primorskog Grigorija.