MOSTAR - Nepoznati počinioci oskrnavili su mostarsko Partizansko groblje, a na spomenicima su ispisali uvredljive poruke i fašističke simbole.
Na Partizanskom groblju ispisani su pogrdni grafiti, među kojima, "Juden raus" /"Jevreji, napolje!"/ i "Ubojica Tito vampir", a nacrtana je i svastika i ustaški znak slovo "U".
Uvredljive grafite i nova oštećenja otkrili su radnici Javnog preduzeća "Parkovi", a iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona najavljuju da će pokrenuti istragu.
Vandali su oštetili mostarsko Partizansko groblje uoči sutrašnjeg obilježavanja 72. godine od oslobođenja Mostara u Drugom svjetskom ratu, prenosi portal "Bljesak.info".
Isti izvor navodi da je groblje godinama na udaru delinkvenata i tema političkih rasprava, jer bi o njemu, kao jednom od nacionalnih spomenika, trebalo da brine Federacija BiH koja to ne čini.