Hronika

Fašistički simboli na Partizanskom groblju

Fašistički simboli na Partizanskom groblju
Fašistički simboli na Partizanskom groblju
Foto:Bljesak.info

MOSTAR - Nepoznati počinioci oskrnavili su mostarsko Partizansko groblje, a na spomenicima su ispisali uvredljive poruke i fašističke simbole.

Na Partizanskom groblju ispisani su pogrdni grafiti, među kojima, "Juden raus" /"Jevreji, napolje!"/ i "Ubojica Tito vampir", a nacrtana je i svastika i ustaški znak slovo "U".

Uvredljive grafite i nova oštećenja otkrili su radnici Javnog preduzeća "Parkovi", a iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona najavljuju da će pokrenuti istragu.

Vandali su oštetili mostarsko Partizansko groblje uoči sutrašnjeg obilježavanja 72. godine od oslobođenja Mostara u Drugom svjetskom ratu, prenosi portal "Bljesak.info".

Isti izvor navodi da je groblje godinama na udaru delinkvenata i tema političkih rasprava, jer bi o njemu, kao jednom od nacionalnih spomenika, trebalo da brine Federacija BiH koja to ne čini.

Najčitanije