Hronika

Felić osuđen jer je novcem Saveza putovao u SAD

Felić osuđen jer je novcem Saveza putovao u SAD
Foto: N.N. | Felić osuđen jer je novcem Saveza putovao u SAD
Zlatan Čekić

BIHAĆ - Općinski sud u Bihaću nepravosnažno je osudio Senada Felića (59), predsjednika Saveza za sport i rekreaciju invalida Unsko-sanskog kantona, na kaznu zatvora u trajanju od osam mjeseci zbog krivičnog djela zloupotreba službenog položaja ili ovlaštenja.

Sud je Feliću izrekao mjeru zabrane obavljanja poziva, aktivnosti ili funkcije na rukovodećim ili odgovornim poslovima u organima grada, općine ili kantona u trajanju od jedne godine te ga obavezao da vrati nezakonito stečenu imovinu u iznosu od 14.406 maraka. Tužilaštvo USK optužilo je Felića da je tokom 2006. i 2007. godine, kao predsjednik pomenutog udruženja sa sjedištem u Bihaću, prekoračio granice službenih ovlaštenja, izvršio nabavku i plaćanje određenih materijalno-tehničkih sredstava i opreme s transakcijskog računa Saveza za sport i rekreaciju invalida USK te platio sebi put i boravak u Sjedinjenim Američkim Državama.

O novčanim transakcijama nije upoznao članove Upravnog odbora niti je Skupština tog udruženja utvrdila i usvojila takav finansijski plan. U presudi je utvrđeno kako je osuđeni nezakonito prisvojio nabavljena materijalno-tehnička sredstva te si omogućio put i boravak u SAD, pribavivši sebi imovinsku korist u pomenutom iznosu. Protiv izrečene presude stranke imaju pravo žalbe Kantonalnom sudu u Bihaću.

Najčitanije