GRADIŠKA/BOSANSKA GRADIŠKA Goran Bjelić (29), fudbaler Fudbalskog kluba "Kozara" iz Gradiške/Bosanske Gradiške, zadobio je lakše povrede kada ga je ispred kafića "All Star", u Vidovdanskoj ulici, u večernjim časovima u ponedjeljak za sada nepoznatim predmetom izbo M.L. (19), potvrđeno je iz policije.
Do tuče je došlo, kako nam je rekao Bjelić, zbog navodne ljubomore.Bjelić se trenutno nalazi na liječenju u Opštoj bolnici u Gradišci, a prema riječima dežurnog ljekara van je životne opasnosti.
On je zadobio tri uboda, od kojih je mogao biti koban ubod u predjelu stomaka.
Bjelić tvrdi da mu je M.L. ranije toga dana prijetio i pokazivao nož, da bi mu kasnije nanio tri uboda u predjelu lica, ramena i stomaka.
`M.L. je išao iz škole, imao je nož pa je sasvim jasno da je već planirao da me napadne. Lično ga nisam poznavao i nije mi jasno zašto me napao. Djevojka zbog koje je ljubomoran živi u mojoj zgradi i sa njom nemam nikakav kontakt osim prijateljski`, priča Bjelić.
Pripadnici Policijske stanice Gradiška/Bosanska Gradiška nakon događaja lišili su slobode M.L., da bi ga nakon uzimanja podataka pustili na slobodu, a slučaj predali dežurnom tužiocu.
M.L. se tereti za krivično djelo ugrožavanja života opasnim oružjem.