Hronika

Gačanin optužen jer je imamu slao prijeteće poruke

Gačanin optužen jer je imamu slao prijeteće poruke
Foto: N.N. | Gačanin optužen jer je imamu slao prijeteće poruke
J.S.

SARAJEVO - Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Danela Rajkovića (39) iz Mostara, nastaljenog u Gacku, koji je putem društvenih mreža, u više navrata, slao prijeteće poruke na korisnički nalog koji koristi imam džemata u Novom Gradu.

"Optuženi se tereti da je u periodu od 3. marta do 21. septembra ove godine, u više navrata putem društvene mreže, javno slao prijeteće poruke uvredljivog sadržaja na korisnički nalog koji koristi imam džemata u opštini Novi Grad", saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Osim toga, Rajković se tereti da je vršenjem fiziološke potrebe na ulazu u vjerski objekat u džamiji u Gacku izazivao i raspirivao nacionalnu i vjersku mržnju, razdor i netrpeljivost među konstitutivnim narodima u Bosni i Hercegovini.

Optuženi se tereti da je počinio krivično djelo izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti.

Optužnica je proslijeđena Sudu BiH na potvrđivanje.

Podsjetimo, imam Emir Nuhić je ranije prijavio policiji da je dobio više desetina prijetećih poruka. Rajković je uhapšen u septembru.

POVEZANE VIJESTI:

Gačanin ponovo prijetio imamu iz Novog Grada

SIPA uhapsila Gačanina koji je prijetio imamu iz Novog Grada

Najčitanije