Hronika

Građani prijavili ginekologa Zorana Petrovića zbog mita

Građani prijavili ginekologa Zorana Petrovića zbog mita
Građani prijavili ginekologa Zorana Petrovića zbog mita
Nikola Morača

BRČKO - Zoran Petrović (58), ginekolog Opšte bolnice Brčko, uhapšen je danas u nastavku policijske akcije koja se odnosi na borbu protiv korupcije u distriktu, potvrđeno je "Nezavisnim" u policiji.

Petrovića su, kako saznaju "Nezavisne", građani prijavili da je za svoje usluge uzimao mito, nakon čega je uslijedila policijska istraga.

Nezavisne saznaju da su kod Petrovića pronađene obilježene novčanice, te da se istraga za ista djela vodi protiv još nekoliko osoba.

Istragom protiv ljekara Opšte bolnice Brčko rukovodilo je Tužilaštvo Brčko distrikta, a Petroviću je na teret stavljeno krivično djelo primanje dara i drugih oblika koristi.

Halid Emkić, portparol policije Brčko distrikta, izjavio je da je nakon hapšenja osumnjičeni sproveden na kriminalističku obradu.

"Nakon saslušanja u policiji osumnjičeni će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu biti predat u nadležnost Tužilaštva", naveo je Emkić.

Do zaključenja ovog broja "Nezavisnih" dežurni tužilac nije saslušao osumnjičenog ginekologa, pa nije poznato da li je zatražena mjera pritvaranja.

U Opštoj bolnici Brčko danas su kratko izjavili da nisu upoznati sa hapšenjem, niti da je osumnjičeni ljekar bio zaposlen u ovoj zdravstvenoj ustanovi.

Policija Brčko distrikta je iskoristila priliku i pozvala sve građane na saradnju u borbi protiv svih oblika korupcije na području distrikta.

Najčitanije