NOVI GRAD - Policijski službenici Jedinice granične policije Dobrljin su 20. maja 2012. godine u 9,50 sati iz rijeke Une spasili žensku osobu koja je prethodno skočila sa mosta uzvodno od graničnog prelaza Novi Grad.
Pripadnici Granične policije su odmah nakon iznošenja žene iz nabujale Une pozvali Hitnu pomoć koja je unesrećenu odvezla u Dom zdravlja Novi Grad i pružila joj adekvatnu medicinsku pomoć.
U spašavanju ove osobe pripadnicima JGP Dobrljin pomogao je bh. građanin koji je bio u čamcu za vrijeme nemilog događaja.
O spomenutom slučaju obavješteni su i pripadnici Policijske stanice Novi Grad MUP-a RS-a, koji su izašli na lice mjesta.
Dodatnim provjerama utvrđeno je da se radi o bh. državljanki, koja je van životne opasnosti.