Nekoliko napadača naoružanih palicama napali su danas kadete i juniore NK Široki Brijeg kod stadiona “Grbavica”.
Mlade fudbalere je napala grupa huligana koja se pojavila ispred stadiona FK Željezničar. Napadači su izašli iz obližnjeg kafića i bez razloga verbalno vrijeđali i pljuvali fudbalere, a onda su uzeli metalne šipke i palice te ih napali.
Mladi fudbaleri su se pokušali braniti, a napadači su povrijedili trojicu.
Tri fudbalera su zadobila lakše tjelesne povrede i nisu zatražili ljekarsku pomoć. Neko od prisutnih je snimio cijeli događaj i snimak predao policiji.
Policijski službenici su uzeli izjave od dvije djevojke koje su bile u društvu huligana, a zasad još niko nije uhapšen.
Huligani su oštetili i autobus fudbalera NK Široki Brijeg.