Hronika

I Tužilaštvo i odbrana nezadovoljni zbog presude Miletićevoj

I Tužilaštvo i odbrana nezadovoljni zbog presude Miletićevoj
Foto: N1 | I Tužilaštvo i odbrana nezadovoljni zbog presude Miletićevoj
Srna

SARAJEVO - I Tužilaštvo BiH i odbrana Azre Miletić nezadovoljni su zbog presude Suda BiH kojom je suspendovani sudija osuđena na dvije i po godina zatvora zbog primanja dara i drugog oblika koristi.

Portparol Tužilaštva BiH Boris Grubešić najavio je da će na prvostepenu presudu Miletićevoj biti uložena žalba.

Žalbu je najavila i branilac Jasenka Rašidović, prenosi Birn.

"Nečuveno je osuditi bilo koga na osnovu iskaza jednog čovjeka, i to čovjeka koji je osumnjičeno lice, koji je dobio imunutet, prevario mnogo ljudi uključujući i ovu zemlju. Ako treba ići ćemo i do Evropskog suda za ljudska prava", poručila je Rašidovićeva.

Miletićeva je proglašena krivom da je primila dio obećanog dara od najmanje 3.000 evra, posredstvom posrednika "S1", radi pogodovanja u predmetu protiv Rame Brkića i Senada Šabića.

Tužilaštvo nije uspjelo da dokaže da je Miletićeva svjesno kršila Zakon o krivičnom postupku, te joj je izrečena mjera zabrane vršenja nosioca pravosudne funkcije od tri godine. 

Najčitanije