Hronika

Izgorio beskućnik

Jurica Gudelj

ČAPLJINA - Nikola Cvitanović (51) iz Čapljine je izgorio u požaru koji je u nedjelju navečer izbio u jednoj napuštenoj kući u središtu Čapljine, potvrdio je jučer Jure Barišić, načelnik Policijske uprave Čapljina.

On je kazao kako je Cvitanović bio skitnica i ovisnik o alkoholu, te kako je u posljednje vrijeme spavao u toj napuštenoj kući.

''U nedjelju oko 21 sat u napuštenoj kući, koja je smještena između vrtića i zgrade PU Čapljina, izbio je požar u kojem je smrtno stradao Cvitanović. U kući nije bilo ni struje ni vode", naveo je Barišić.

On je dodao da su vatrogasci, nakon što su ugasili požar, pronašli poluugljenisano tijelo nesretnog Cvitanovića.

''Vatrogasci su vrlo brzo ugasili požar, no svejedno je bilo prekasno. Pronašli smo ga napola izgorjeloga, odnosno pouugljenisanog tijela i glave. Identifikaciju su izvršili njegovi dalji rođaci jer nije imao bliže obitelji'', rekao je Barišić.

Također, on je kazao kako je Cvitanović imao prilično nesretnu životnu priču, te kako je rano otišao od kuće i postao pijanica i skitnica.

''U posljednje je vrijeme boravio u toj kući, spavao na spužvi i imao je improviziranu peć u kojoj je ložio vatru. Očevici tvrde kako su ga svega sat ili dva prije izbijanja požara vidjeli da hoda ulicom potpuno pijan. Pretpostavljamo da je takav otišao u kuću i zapalio vatru, što je izazvalo požar'', rekao je načelnik čapljinske policije.

 Dodao je kako su liječnici utvrdili kako nije bilo tragova nasline smrti i kako se Cvitanović vjerojatno ugušio usljed trovanja dimom.

''Tijelo smo predali njegovoj daljoj rodbini, koja će organizirati pokop. Uviđaj su izvršili pripadnici Kriminalističke policije MUP-a HNŽ i dežurni tužitelj županijskog tužiteljstva'', rekao je Barišić.

Od Čapljinaca doznajemo kako je Cvitanović bio dobrodušan čovjek, ali i neprestano pijan.

''Kada bi se malo otrijeznio, onda bi nadničario kod Čapljinaca. Ponekad bi cijepao drva, a ponekad bi radio u vinogradima. Međutim, sve što bi zaradio, potrošio bi na rakiju. Svejedno, njegova nas je smrt jako pogodila jer Cvitanovića su znali svi u Čapljini'', kazao nam je jedan Čapljinac koji je poznavao preminulog.

Najčitanije