SARAJEVO Nepoznata osoba zapalila je u četvrtak naveče kamion turske firme "Urgent" pun tekstilne robe u vrijednosti od oko 100.000 KM, saopšteno je juče iz sarajevske policije.
Iz policije je saopšteno da je oko 23.30 došlo do požara tokom vožnje u sarajevskoj opštini Stari grad.
Požar na vozilu primijetio je vozač Mirsad Čaušević (34) iz Sarajeva, koji je upravljao vozilom u momentu izbijanja požara.
Prema policijskim informacijama, za sada nepoznata osoba vjerovatno je bacila Molotovljev koktel ili neku drugu zapaljivu tečnost na ceradu prikolice kamiona.
Vozač je neposredno nakon što je uočio požar zaustavio vozilo i odvojio kamion od prikolice u kojoj se takođe nalazila odjeća.
U požaru nije bilo povrijeđenih, ali je prouzrokovana velika materijalna šteta.
Požar su vatrogasci gasili skoro tri sata jer su u prikolici bile lako zapaljive stvari. Uviđaj su juče izvršili pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo i vještak za protivpožarnu zaštitu, koji su ustanovili da je požar namjerno izazvan.
Istraga o ovom događaju je u toku.