NOVI GRAD - Stojan Kondić (65), penzionisani radnik Fonda zdravstvenog osiguranja RS iz Novog Grada, uhapšen je zbog sumnje da je od sugrađanina R.P. iznudio 2.000 evra i pokušao da iznudi još 1.000 evra.
On je oštećenog kontaktirao pismima i pozivima prijetećeg sadržaja, te je od R.P. tražio da mu na nadgrobnom spomeniku na lokalnom groblju ostavi novac, što je ovaj prvi put učinio, a drugi put se obratio policiji.
Tog drugog puta, umjesto novca, ostavio mu je na groblju praznu kovertu, a dok ju je preuzimao policija je Kondića uhapsila i to u akciji koju je simbolično nazvala "Vampir".