TOKIO - Najstariji žitelj jednog sela u blizini oštećene nuklearke "Fukušima - Daići" izvršio je samoubistvo, a njegova porodica tvrdi da je najvjerovatniji razlog za to najavljena evakuacija iz rizičnog područja, javili su japanski mediji.
Starac, koji je imao 102 godine, živio je u selu udaljenom oko 40 kilometara od nuklearne elektrane. Evakuaciju iz tog naselja japanski zvaničnici najavili su u ponedjeljak, a smrt čovjeka potvrđena je dan kasnije, prenijela je agencija Rojters.
Japanske vlasti proširile su zonu evakuacije oko nuklearne elektrane, uzevši u obzir visok nivo radijacije u pojedinim područjima.