Hronika

Kajević uhapšen na sarajevskom aerodromu

Kajević uhapšen na sarajevskom aerodromu
Kajević uhapšen na sarajevskom aerodromu
A.S.

SARAJEVO - Granična policija BiH uhapsila je juče Fikreta Kajevića po njegovom dolasku iz Beča na sarajevski aerodrom, potvrđeno je u Graničnoj policiji BiH.

Za Kajevićem, vlasnikom restorana "Royal", ranije je raspisana potjernica i određen pritvor zbog sumnje da je pomagao osobama koje su pokušale ubiti Fatmira Mujaja u ugostiteljskom objektu "Inkognito".

Radiša Samardžija, načelnik Kabineta direktora Granične policije, kazao je da je Kajević uhapšen odmah po izlasku iz aviona, jer je za njim bila raspisana potjernica.

U vrijeme zaključenja ovog broja "Nezavisnih", Kajević nije bio prebačen s aerodroma u sarajevski KPZ.

Kajevićev advokat Omar Mehmedbašić kazao je da je njegovom branjeniku određen pritvor zbog bojazni od bjekstva, ali da sam njegov dolazak u Sarajevo isključuje ta strahovanja.

"Smatram da će on biti pušten nakon što ga sasluša tužilac i utvrdi stepen osnovane sumnje", kazao je Mehmedbašić.

Osim njega, Kajevića su juče na sarajevskom aerodromu čekali rodbina i prijatelji, a bili su prisutni i pripadnici MUP-a KS.

Za pomaganje osobama koje se teško ranile Mujaja osumnjičen je i Bahrija Kačopor, vlasnik diskoteke "Aqua", koji je kao i Kajević uhapšen u Beču 19. januara na osnovu međunarodne potjernice. Nakon nekoliko dana su pušteni odlukom austrijskog suda.

Da li će se i kada Kačopor vratiti u Sarajevo juče nismo mogli saznati.

Nakon pucnjave u "Inkognitu" 16. novembra prošle godine za Kajevićem i Kačoporom je raspisana potjernice, a njih dvojica su izjavili da nisu pobjegli već da su poslovno otputovali.

Za pokušaj ubistva Mujaja i izazivanje opće opasnosti osumnjičeni su Mersad Hadžić, Elvis Hodžić, Osman Vantić i Jasmin Koso. Oni su i dalje u bjekstvu.

Najčitanije