Hronika

Kamenovana sveštenikova kuća

Agencije

SARAJEVO - Nepoznati počinioci su u četvrtak ujutru kamenovali kuću sveštenika Josipa Vajdnera, te susjednu kuću u kojoj stanuje porodica Fejzić. Motiv počinilaca nije poznat, a Vajdner, koji je urednik "Katoličkog tjednika", tvrdi da motiv sigurno nije ni vjerski ni nacionalni.

"Motiv nije ni vjerski niti nacionalni, s obzirom da je kamenovana kuća i katolika i muslimana", kazao je Vajdner.

On je dodao da je bacanje kamenja na kuću zvučalo kao da je ponovo počeo rat.

Vajdner je dodao da je kamenje bilo ogromno, te da je uništeno nekoliko desetaka crepova, ali da je najgori pretrpljeni strah.

"Ne vjerujem da postoje neki vjerski motivi. Problem je možda u tome što je prije postojao put kojim se prolazilo kroz moju njivu. Za vrijeme rata stavili smo na uslugu ljudima taj put s obzirom da je bio siguran i pružao dobar zaklon od snajpera. Međutim, prošlo je 15 godina od rata i odlučio sam ograditi svoju njivu i zatvoriti put. Komšija iz susjedne kuće mi je pomogao i možda je to razlog", istakao je Vajdner.

Policija je obavila uviđaj, ali počinioci nisu pronađeni. Istraga je u toku.

Najčitanije