BANJALUKA - Policija u Banjaluci pronašla je na četiri parcele u naselju Šibovi 140 stabljika indijske konoplje.
Stabljike su bile visine od 50 do 200 centimetara, a pronađene su u nastavku akcije "Plantaža", saopšteno je danas iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.
Zbog postojanja osnova sumnje da se mogu dovesti u vezu s krivičnim djelima iz oblasti neovlaštene proizvodnje i prometa opojnih droga, na osnovu naredbe Osnovnog suda Banjaluka, izvršen je pretres kuće, pomoćnih objekata i putničkih vozila Ž.P. i D.P. oba iz Banjaluke.
Prilikom pretresa pronađena je i oduzeto 0,9 grama materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu i oko 50 metaka kalibra 7,9 mm.
Pomenute osobe su lišene slobode i nad njima će biti izvršena kriminalistička obrada.