Hronika

Kotor Varoš: Ukrali bankomat pa ga izgubili

Kotor Varoš: Ukrali bankomat pa ga izgubili
Kotor Varoš: Ukrali bankomat pa ga izgubili
Dragan Sladojević

KOTOR VAROŠ - Lopovi, njih četvorica, ukrali su jutros bankomat iz NLB Razvojne banke u Kotor Varošu, te ga za vozilo zakačili sajlom, a nekoliko trenutaka kasnije i izgubili, tokom dramatične policijske potjere.

Naime, nakon što su uspjeli da automobilom iščupaju i zakače više stotina kilograma težak automat, naišla je policijska patrola, od koje su lopovi počeli da bježe, te su zapucali iz automatske puške, ali, srećom, nijednog policajca nisu pogodili.

Po svemu sudeći, riječ je o organizovanoj kriminalnoj grupi, koja se u prethodnom periodu snabdjela vrtoglavom svotom novca tokom krađa počinjenih u više gradova.

"Lopovi su bili maskirani, a pred NLB Razvojnu banku, u centru Kotor Varoša, došli su famoznim audijem A6 karavan, koji je korišten i u 40.000 maraka 'teškoj' krađi bankomata Raiffeisen banke na ulazu u banjalučku robnu kuću 'Boska'", ističe sagovornik "Nezavisnih", upućen u istragu.

Za svega nekoliko trenutaka, oko 2.30, kradljivci su u kotorvaroškoj Ulici cara Dušana uz pomoć audija iščupali bakomat, u kojem je bila veća svota novca, te ga, tvrdi naš sagovornik, prvo pokušali ubaciti u prtljažnik, što im nije pošlo za rukom, pa su ga zakačili za vozilo.

"Utom je naišla policija, što je i te kako iznenadilo lopove, koje je uhvatila panika. Oni su sjeli u auto te počeli da bježe, a patrola je krenula za njima. Nakon oko 300 metara bijega, tokom kojih su kradljivci osuli paljbu po policiji, bankomat se otkačio, a audi je uspio da umakne", kaže naš izvor upućen u istragu.

Kod ulaza u banku postoji kamera, koja je, saznajemo, snimila razbojnike.

"Ali, pitanje je od kolike će to pomoći biti istražiocima, koji još nisu rasvijetili ni krađu bankomata u centru Banjaluke, iako postoji snimak tog krivičnog djela. Bankomat u Kotor Varošu nalazio se na ulazu u banku, te je lopovima, koji su već 'ispekli zanat', bio lak zalogaj", kažu naši izvori.

Više gotovo identičnih krađa bankomata u nekoliko gradova izvršeno je od avgusta 2009. godine, a lopovi su i tada koristili audi A6 karavan.

Najčitanije