BIJELjINA - Vlasnik farmaceutske kuće ''Blagoleks'' iz Bijeljine prijavio je da su iz ove firme od 1. avgusta prošle do 28. juna ove godine ukradeni lijekova u vrijednosti oko 8.000 KM, saopšteno je iz bijeljinskog Centra javne bezbjednosti.
U toku je istraga.
"Blagoleks" postoji od januara 1990. godine. Počeo je kao prva privatna apoteka u BiH. Danas posjeduje poslovni prostor za farmaceutsku đelatnost od 2 400 metara kvadratnih, sopstvenu proizvodnju, tri apoteke i jednu specijalizovanu prodavnicu i 70 zaposlenih radnika.