BANJALUKA - Policija iz Potkozarja uhapsila je jedno lice zbog sumnje da je u ovom mjestu u aprilu i maju provalilo u sedam kuća koje su u vlasništvu građana hrvatske nacionalnosti, ali koji u njima ne borave.
Lice čiji su inicijali S.B. iz Potkozarja sumnjiči se da je provaljivalo u kuće, demontiralo električna brojila, a potom čupalo kablove elektro instalacija sa kojih je naknadno skidao bakar, pa ga prodavao, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.
Provale su izvršene na području mjesta Lipovac, Radinjača, Valentići i Vučići, a pretresom kuće osumnjičenog u mjestu Lipovac pronađen je alat pogodan za vršenje pomenutih krivičnih djela, kao i veća količina plastične izolacije od ukradenih elektro kablova.
Osumnjičeni je poslije kriminalističke obrade pušten na slobodu, a nadležnom tužilaštvu biće podnesen izvještaj zbog sedam krivičnih djela teške krađe.
Iz banjalučkog Centra napominju da je u prvih pet mjeseci ove godine, na području mjesta Potkozarje, izvršeno 13 provala u kuće koje nisu nastanjene, a čiji su vlasnici građani hrvatske nacionalnosti. Od toga broja rasvijetljeno je sedam provala.
Prošle godine na tom području evidentirano je osam provala, a šest je rasvijetljeno.
U svim djelima motiv je bio sticanje protivpravne imovinske koristi.
U toku je rad na rasvjetljavanju i preostalih krivičnih djela.