SARAJEVO - Dojava o postavljenoj bombi u zgradi Vlade Federacije BiH bila je lažna, rekla je Srni portparol federalnog Ministarstva unutrašnjih poslova Elma Kadić.
Kadićeva je potvrdila da tokom kontradiverzionog pregleda u zgradi federalne Vlade nije ništa pronađeno, te da će pripadnici FUP-a raditi na otkrivanju lica koje je lažno dojavilo da je postavljena bomba.
Nepoznato lice je oko 15.00 časova dojavilo da je postavljena bomba u zgradi Vlade FBiH.
Odmah po dojavi iz zgrade su evakuisani svi zaposleni, a pripadnici FUP-a su počeli kontradiverzioni pregled.