GRADIŠKA - Policija je utvrdila da je jutrošnja dojava o postavljanju bombe u Osnovnoj školi "Vasa Čubrilović" u Gradišci bila lažna, potvrdila je Marija Markanović, portparol CJB Banjaluka.
"O svim prikupljenim saznanjima i utvrđenom činjeničnom stanju, obavješten je dežurni tužilac Okružnog tužilaštva Banjaluka, koji je naložio da se preduzmu neophodne mjere i radnje na pronalaženju izvršioca i rasvjetljavanju krivičnog djela Lažno prijavljivanje krivičnog djela", saopštila je Markanovićeva.
U njenom ranijem saopštenju navedeno je da su pripadnici Stanice javne bezbjednosti Gradiška danas oko 09.30 časova, od zasad nepoznatog muškarca, sa privatnog pretplatničkog broja, zaprimili prijavu da će u prostorijama ove škole biti aktivirana eksplozivna naprava u 10 časova.
Zbog toga su svi prisutni u školi evakuisani radi provjere i pregleda prostorija.