FOJNICA - Dvojica državljana Libije prevezeni su u Imigracioni centar u Istočnom Sarajevu zbog napada na radnika obezbjeđenja u novoj bolnici hotela "Reumal" u Fojnici, saznaje Srna u MUP-u Srednjobosanskog kantona.
Incident se dogodio sinoć oko 19.15 kada su Libijci, čiji su inicijali H.K. i A.S, fizički napali radnika agencije "Sekjuritas" i tako narušili javni red i mir u objektu ove bolnice.
U Imigracioni centar prevezeni su noćas, jedan sat iza ponoći, po nalogu Odjeljenja za strance u Travniku.
Ovaj slučaj policiji je slučaj prijavio radnik obezbjeđenja.
Pretpostavlja se, da su Libijci ratni vojni invalidi koji su došli u hotel "Reumal" radi rehabilitacije.
Ovo je drugi put da libijski državljani fizičkim napadom narušavaju javni red i mir u ovoj bolnici.