Hronika

Luka Kertić se izjasnio da nije kriv

Luka Kertić se izjasnio da nije kriv
Luka Kertić se izjasnio da nije kriv
S. Čakarević

DOBOJ - Luka Kertić (55) iz Modriče, optužen za polno nasilje nad četrnaestogodišnjim dječakom, koji mu je blizak rođak, izjasnio se pred Okružnim sudom Doboj da nije kriv, i njegov predmet je dostavljen sudećem vijeću, potvrđeno je danas u toj pravosudnoj instituciji.

„Predmet se vodi pod poslovnim brojem 13 0 K 002024 12 K kojim je zadužena sudija Radmila Stančić i u istom nije zakazan termin za održavanje glavnog pretresa“, naveli su u Okružnom sudu Doboj.

Optužnicu Okružnog tužilaštva Doboj, koja Kertića tereti da je od decembra 2010. do decembra 2011. godine imao polne odnose sa maloljetnikom dobojski Okružni sud potvrdio je 7. maja.

Po naredbi tužioca za maloljetnike on je uhapšen 12. marta. Od tada se nalazi u pritvoru dobojskog Kazneno-popravnog zavoda, i to zbog opasnosti da će uticati na svjedoke, što bi puštanje rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda i mira, i s obzirom na težinu krivičnog djela za koje se može izreći kazna zatvora od deset godina ili teža kazna.

Krivično djelo on je, navodno, počinio u kući u zaseoku Borovo Polje, kod Modriče u kojoj je živio sa sinom i njegovom porodicom.

Polno nasilje je navodno otkrio otac maloljetnika, koji je ušavši u trag porukama koje je četrnaestogodišnjak razmjenjivao sa Kertićem, posumnjao da mu je sin žrtva polnog nasilja, i sve prijavio policiji.

Kertić je navodno davao dječaku novac u zamjenu za ćutanje, a dječak je prilikom saslušanja u policiji rekao da je pomišljao i na samoubistvo.

Kertićeve komšije nakon njegovog hapšenja ispričale su da je on do početka 1990-ih godina radio u opštini Gradačac, da je za vrijeme prošlog rata u BiH boravio u Švajcarskoj, gdje mu i dalje živi supruga, i da se nedavno vratio u selo.

Mještani Borovog Polja rekli su da je novcem zarađenim u Švajcarskoj pomagao djecu svoje braće i sestara.

Najčitanije