Hronika

Majka zatočila kćerku i zlostavljala je cijeli dan

Majka zatočila kćerku i zlostavljala je cijeli dan
Majka zatočila kćerku i zlostavljala je cijeli dan
J. Šarac

TUZLA - S. Džindo (56) iz tuzlanskog naselja Stupine juče je u stanu zatočila kćerku M.A. (20), gdje ju je fizički zlostavljala.

Djevojku su spasili specijalci MUP-a TK, koji su oko 18 sati provalili u stan. Stanari su sat vremena ranije čuli dozivanje iz stana, te obavijestili policajce, koji su animirali i Vatrogasnu i Hitnu službu.

Specijalci su tek nakon sat vremena uspjeli da provale blindirana vrata na stanu porodice Džindo, a poziv je bio upućen i Alpinističkom sektoru sarajevske Specijalne policije, kako bi kroz prozor ušli u stan na osmom spratu. Motiv zatočeništva i zlostavljanja kćerke još nije poznat.

Neslužbeno doznajemo da je S. Džindo registrirani psihijatrijski bolesnik, a da je nasilje u obitelji trajalo posljednjih nekoliko mjeseci.

Po okončanju drame majka je odvezena u Psihijatrijsku kliniku, a zlostavljana kćerka u tuzlansku bolnicu.

"Stan je demoliran, a kćerka je imala vidljive ozljede po tijelu", izjavio je tužilac Damir Alić.

Djevojka je, po ulasku policajaca u stan, rekla da ju je majka cijeli dan tukla šipkom. Po rukama, nogama i leđima su vidljivi krvni podlivi od udaraca.

Okupljeni stanari su ispričali da su se vrisci iz stana Džindo na osmom spratu čuli i u subotu uvečer, zbog čega je intervenisala policija, što nam je potvrđeno u MUP-u TK.

"Policajci su bili, ali su nakon sat vremena otišli. Rekli su da niko neće da otvori vrata, a vrištanje je prestalo", ispričale su šokirane komšije.

Iz policije nam nije saopšteno zašto se nije pristupilo provaljivanju u stan nakon preksinoćnje dojave o nasilju, te je djevojka bila izložena skoro 24-časovnoj torturi nasilne majke.

Najčitanije