Hronika

Maloljetni vozač u Banjaluci "naduvao" više od tri promila

Maloljetni vozač u Banjaluci "naduvao" više od tri promila
Foto: NN Arhiva / Dražan Pozderović | Maloljetni vozač u Banjaluci "naduvao" više od tri promila

BANJALUKA - Banjalučka policija uhapsila je sinoć oko 23.20 časova maloljetnika iz ovog grada jer je pijan vozio automobil.

"Prilikom kontrole putničkog vozila marke škoda utvrđeno je da istim upravlja maloljetno lice, a izvršenim ispitivanjem na prisustvo alkohola, utvrđeno je prisustvo od 3,34 g/kg alkohola u organizmu", saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.

Protiv maloljetnika podnesen je izvještaj o počinjenim prekršajima nadležnom sudu.

"Roditelju maloljetnog lica će biti uručen prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz člana 172. stav 5. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH", dodaju iz policije.

O svemu navedenom obaviješten je dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci - Odjeljenje za prekršaje.

Najčitanije