Hronika

Maloljetnici oštetili vozila Vlade HBK?

Maloljetnici oštetili vozila Vlade HBK?
Foto: Ilustracija | Maloljetnici oštetili vozila Vlade HBK?
N.N.

LIVNO - Tri vozila Vlade Herceg-bosanskog kantona oštećena su u ponedjeljak na parkingu ispred zgrade Vlade, a kako se sumnja štetu su pričinila maloljetna lica.

Radi se o dvije škode fabije i jednoj opel vektri.

Škode koriste radnici Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva HBK, dok je treće vozilo bez registarskih oznaka i u rashodovanom je stanju.

Na prva dva vozila izbušene su dvije, odnosno tri gume, a oštećen je i branik, dok su na rashodovanom vozilu razbijena dva bočna stakla.

Kako je za Fenu rekao ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva HBK Ivica Brešić, vozila su bila parkirana na parkingu između stambenih zgrada, pa se pretpostavlja da su štetu na automobilima počinili maloljetnici koji stanuju u blizini.

Pripadnici MUP-a HBK obavili su uviđaj i rade na rasvjetljavanju ovog djela.

Najčitanije