LIVNO - Tri vozila Vlade Herceg-bosanskog kantona oštećena su u ponedjeljak na parkingu ispred zgrade Vlade, a kako se sumnja štetu su pričinila maloljetna lica.
Radi se o dvije škode fabije i jednoj opel vektri.
Škode koriste radnici Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva HBK, dok je treće vozilo bez registarskih oznaka i u rashodovanom je stanju.
Na prva dva vozila izbušene su dvije, odnosno tri gume, a oštećen je i branik, dok su na rashodovanom vozilu razbijena dva bočna stakla.
Kako je za Fenu rekao ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva HBK Ivica Brešić, vozila su bila parkirana na parkingu između stambenih zgrada, pa se pretpostavlja da su štetu na automobilima počinili maloljetnici koji stanuju u blizini.
Pripadnici MUP-a HBK obavili su uviđaj i rade na rasvjetljavanju ovog djela.