Preksinoć, pet minuta poslije pola noći, medicinska sestra sa odjeljenja hirurgije Opće bolnice „Sveti apostol Luka“ u Doboju, policiji je prijavila povredu maloljetnika sa područja grada Doboja.
Maloljetnik je prema informacijama CJB Doboj, od puščanog metka namjeravao napraviti privjesak i kada je počeo prazniti barutno punjenje, došlo je do ekplozije, te je došlo do povrede desne ruke.
Nakon ukazane ljekarske pomoći dječak je pušten na kućni oporavak.
I ovaj slučaj koji se na svu sreću dobro završio pokazuje da je u Bosni i Hercegovini sve više slučajeva da su mladi, pa i djeca sve češće u dodiru sa oružjem, oruđem i eksplozivnim materijama koje im ugrožava živote.