Hronika

Maskirani razbojnici u hotelu Bosna vlasniku kazina oteli 18.000 KM

Maskirani razbojnici u hotelu Bosna vlasniku kazina oteli 18.000 KM
Maskirani razbojnici u hotelu Bosna vlasniku kazina oteli 18.000 KM
Nikola Morača

BANJALUKA - Maskirani razbojnici naoružani pištoljima opljačkali su u utorak Ukrajinca V.K., jednog od vlasnika kockarnice "Grand kazino'' u banjalučkom hotelu "Bosna", i ukrali pazar u iznosu od 18.000 maraka.

Oružani napad dogodio se na prvom spratu hotela "Bosna", na sporednom izlazu iz kazina, a preko puta ulaza u lokal "Piano bar".

"Nezavisnim" je potvrđeno da je V.K. u trenutku pljačke nosio pazar iz kazina u sef.

U trenucima kada je izlazio iz kazina, V.K. su zaskočila dvojica maskiranih napadača i zaprijetila su mu da će pucati ukoliko im ne preda torbu u kojoj se nalazio novac.

U strahu za vlastiti život V.K. je torbicu sa novcem predao razbojnicima, koji su na glavi imali fantomke, nakon čega su napadači pobjegli.

Iz kazina juče nisu željeli detaljnije komentarisati pljačku, a čitav slučaj obavijen je i velom tajne s obzirom na to da domaći menadžeri u kazinu tvrde da nisu detaljnije upućeni u čitav slučaj.

Menadžeri u kazinu Siniša Radonić i Dragan Jovičić tako su jednoglasno izjavili da znaju da se jedan od vlasnika zove Sergej iz Ukrajine i da im je on rekao da se dogodio "sporadični incident", te da oni nisu upućeni u slučaj uopšte.

Iako su naši menadžeri u kazinu tvrdili da im nije poznato prezime tog Ukrajinca, saznajemo da se radi o Sergeju Levkovskom.

Potvrđeno je i da kazino u hotelu "Bosna" drže dvojica Ukrajinaca i jedan hrvatski državljanin.

Iz banjalučkog tužilaštva juče je kratko saopšteno da su maskirani razbojnici napali radnika "Grand kazina", čiji su inicijali V.K., i da su od njega ukrali 18.000 maraka pazara.

Izvor "Nezavisnih" blizak istrazi naveo je da su razbojnici pljačku izvršili oko 6.30, i to nakon zatvaranja kazina, kada je generalni menadžer pokupio pazar iz kockarnice i spremao se da ga odnese u sef na spratu kockarnice.

Napad, kako je potvrđeno, nisu zabilježile sigurnosne kamere u hotelu "Bosna", ali je potvrđeno da su dvojica napadača u hotel ušla kao gosti.

"Istraga je u toku i biće utvrđeno da li su kamere zabilježile ulazak dvojice napadača koji su ušli na glavni ulaz u hotel i prošli pored recepcije", dodao je izvor blizak istrazi.

Najčitanije