VITEZ - Maskirano i naoružano lice opljačkalo je 1.600 KM iz trgovačke radnje "Đotlo promet" u mjestu Nova Bila kod Viteza, rečeno je u MUP-u Srednjobosanskog kantona.
Razbojnik je, prijeteći pištoljem radnici, uzeo novac iz kase i kartice za dopunu mobilnih telefona u iznosu od 100 KM.
Pljačka se dogodila juče oko 14.30.
Oružane pljačke i razbojništva postala su svakodnevica na području Srednjobosanskog kantona. Ovaj vid kriminala najviše je izražen u mjestima Stara Bila, Nova Bila na području opštine Vitez i u mjestima na području opštine Novi Travnik.