MOSTAR - Mladić koji je pretučen u nedjelju ujutro oko 3 sata u naselju Centar 2 u Mostaru hospitaliziran je na Odjelu za neurokirugiju KB Mostar, kazala je u izjavi za Fenu portparol Kliničke bolnice (KB) Mostar Adrijana Pandža.
Pacijent je zadobio teške ozljede. Stanje je stabilno. Nema indikacija za operativni zahvat i trenutno se nalazi izvan životne opasnosti", kazala je Pandža.
Po nezvaničnim informacijama riječ je o muškarcu od 33 godine iz Sarajeva kojeg je grupa mladića presrela u naselju Centar II oko 3 sata.
Takođe se saznaje da je na tom mjestu bilo i nekoliko očevidaca koji su pritekli u pomoć povrijeđenom dozivajući stanare i policiju.
Portparol MUP-a HNŽ-a Srećko Bošnjak kazao je da su u toku dalje istražne radnje koje bi trebale dovesti do počinitelja i rasvjetljavanja ugrožavanja života.
Tokom nedjelje službenici Odjela krim policije MUP-a HNŽ-a, Policijske uprave Mostar i dežurna tužiteljica obavili su očevid na mjestu incidenta.