Hronika

Mladići psovali putnicima četničku majku

Mladići psovali putnicima četničku majku
Mladići psovali putnicima četničku majku
I. Vinčić

GORAŽDE - Policija iz Goražda identifikovala je mladiće sa inicijalima S.K. i S.Đ, koji su u ponedjeljak uveče zaustavili autobus beogradske registracije i vrijeđali putnike na nacionalnoj osnovi, izjavio je Emko Rizvanović, portparol MUP-a Bosansko-podrinjaskog kantona.

Incident se dogodio u naselju Batkovci kod Goražda, kada su mladići automobilom presreli autobus koji je saobraćao na relaciji Beograd - Foča, u kome se nalazilo 50 putnika.

Kako je izjavila jedna od putnica u autobusu, koji svaki drugi dan saobraća na toj liniji, napadači su izašli iz automobila, lupali po prednjem staklu autobusa i uzvikivali: "Izađite Srbi" i psovali "četničku majku".

Putnica je pozvala mobilnim telefonom brata koji radi u policiji u Foči, a on je pozvao kolege u Goraždu i prijavio slučaj. Kada je policija došla na lice mjesta, napadači su pobjegli.

"Operativnim radom na terenu napadači su vrlo brzo uhvaćeni i identifikovani, a goraždanska policija je autobus dopratila do Osanice, administrativne granice sa RS", rekao je Rizvanović i naglasio da u ovom slučaju nije došlo do oštećenja autobusa niti fizičkog napada na putnike, već se radilo samo o verbalnom napadu.

Najčitanije