MOSTAR - Član Nadzornog odbora Javnog poduzeća "Ekektroprivreda HZHB" Marijo Bencun prijavio je Policijskoj upravi Mostar da su ga danas verbalno, a zatim i fizički napali Mile Andrić i Željko Asić tokom sastanka Nadzornog odbora, potvrdio je portparol MUP-a HNŽ-a Srećko Bošnjak.
"Policija je zabilježila događaj i protiv dvije osobe biće podnesene prekršajne prijave", kazao je Bošnjak.
Naime, kako neslužbeno doznajemo, u incidentu je učestvovalo više osoba, među kojima su bili i članovi Nadzornog odbora pomenute firme i pojedini visokopozicionirani članovi HSP-a BiH.
Do tučnjave je, navodno, došlo na hodniku i stubištu ispred dvorane u kojoj se danas održavao sastanak Nadzornog odbora na kojemu je trebalo usvojiti Izvještaj o radu za proteklu godinu i Plan poslovanja za 2013. godinu.
U izjavi za Fenu šef Sektora za odnose s javnošću Mario Fofić kazao je da nema komentara na spomenuti događaj.