MOSTAR - Stariji muškarac danas je u centru Mostara prijetio da će se baciti sa zgrade bivše Privredne banke koja je devastirana u ratu, ali je nakon jednog časa nagovaranja odustao od tog čina.
Riječ je o Spasoju Duraniću iz Mostara koji je nakon silaska odveden u bolnicu, a potom u mostarsku policiju.
Muškarac se popeo na devastiranu zgradu oko 13.00 časova i prijeti da će skočiti. Na Španskom trgu gdje se nalazi zgrada ubrzo se okupio veliki broj građana, policija, vatrogasci, pripadnici Gorske službe spašavanja.
Pregovori su trajali oko 60 minuta, a situaciju je spasio vatrogasac koji je poznavao Duranića.
Prema nezvaničnim saznanjima, Duranić je bio pijan, a pominjao je i ljubavne probleme. /kraj/sb/ab foto
Vezani tekstovi
Drama u Mostaru: Muškarac prijeti da će se baciti sa zgrade!