MRKONJIĆ GRAD - Ž.K. (15), učenica devetog razreda Osnovne škole "Petar Kočić" u Mrkonjić Gradu, objesila se u subotu popodne, potvrđeno je iz policije.
Tijelo nesrećne tinejdžerke pronašla je njena majka u potkrovlju porodične kuće, u naselju Podorugla.
Da je riječ o samoubistvu, konstatovano je tokom uviđaja, koji su nakon 17.35, kada je tragedija prijavljena policiji, obavili Mirjana Savić, ljekar mrtvozornik Doma zdravlja "Dr Jovan Rašković", i pripadnici Stanice javne bezbjednosti u ovom gradu.
"Mrtvozornik je izašao na lice mjesta i utvrdio da nema tragova nasilja, odnosno da je riječ o samoubistvu, o čemu je obaviješten dežurni tužilac", kazala je Maja Đaković-Vidović, portparol Okružnog tužilaštva Banjaluka.
U Mrkonjić Gradu vlada neopisiva tuga i nevjerica nakon ovog samoubistva, čiji motiv još nije poznat, niti se zna da li je nesrećna tinejdžerka eventualno ostavila oproštajnu poruku. Policija do zaključenja ovog broja "Nezavisnih" nije pronašla nikakve tragove o motivima samoubistva.
Oni koji su poznavali ovu učenicu kažu da je bila izuzetno mirna. Živjela je kao podstanar sa nezaposlenim ocem Željkom i majkom Ratkom, te sestrom D.T. (17), učenicom Gimnazije u Mrkonjić Gradu.
Na "zidu" Facebook profila ožalošćene sestre od subote popodne nalazi se fotografija ženskog lica, pokvašenog suzama. Na toj, ali i ostalim društvenim mrežama, mladi Mrkonjićani kroz potresne riječi opisuju bol koji osjećaju.
"Tog dana bila je i u školi pošto smo nadoknađivali nastavu izgubljenu tokom zime zbog nevremena. Dobro sam je poznavala i nikada nisam mogla ni da pomislim da će ovako nešto da se dogodi. Ona je, kada je uspjeh u pitanju, bila 'osrednja' učenica. Koliko znam, nije imala većih problema, izuzev zdravstvenih, jer je hramala na jednu nogu", ispričala je "Nezavisnim" školska drugarica ove učenice, moleći nas da joj ne navodimo ime.
Daliborka Vidić, direktorica škole koju je pohađala učenica, tihog glasa u telefonskom razgovoru kazala nam je da za razgovor nije spremna.
"Ne mogu vam ništa reći. Pustite, molim vas, da se stvari malo 'slegnu'. Evo, upravo iz kuće gledam groblje, spremam se za sahranu", bilo je sve što je Vidićeva mogla da kaže.
Mrkonjićani su se od mlade sugrađanke oprostili danas na Gradskom groblju.
Crni bilten
- Tinejdžer (17) iz Vojkovića, opština Istočna Ilidža, izvršio je 21. januara samoubistvo pucajući sebi u glavu iz automatske puške.
- I.M. (14), učenik osmog razreda, objesio se u maju prošle godine na tavanu kuće u banjalučkom naselju Rebrovac.
- S.P. (13), učenica osmog razreda škole u Aleksandrovcu, presudila je sebi u decembru 2010. godine skokom u Vrbas.
- N.K. (17) objesio se na spratu porodične kuće krajem 2010. godine u naselju Jablan, kod Laktaša.
- M.D. (12), učenik šestog razreda OŠ "Fra Didak Buntić" u Mostaru, presudio sebi vješanjem u novembru 2010. godine.