BANJALUKA - Tužilac Okružnog tužilaštva Banjaluka Hana Vranješević naložila je da se izvrši obdukcija tijela i DNK vještačenja nastradalih u padu sportskog aviona u Zalužanima, rekla je danas portparol Okružnog tužilaštva Maja Đaković-Vidović.
Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Stanislav Čađo izjavio je juče da je veoma bitno utvrditi tačan uzrok avionske nesreće, u kojoj je život izgubilo pet osoba da se ovakve nesreće ne bi dešavale ubuduće.
"Ministar saobraćaja i komunikacija BiH Damir Hadžić jutros je formirao komisiju koja će provesti istragu o uzrocima avionske nesreće u Zalužanima", rekao je Omer Kulić, savjetnik ministra za civilnu avijaciju i glavni istražilac ove nesreće.
"Ministar je jutros formirao komisiju, koja je na putu za Banjaluku, i počećemo da radimo oko 14 časova. U komisiji su članovi iz Banjaluke i Sarajeva, koji će danas posjetiti mjesto nesreće", rekao je Kulić.
Prema njegovim riječima, ministar je formirao komisiju koja će provesti istragu o uzrocima nesreće, o kojima trenutno nema informacije.
U avionskoj nesreći, koja se juče dogodila u Zalužanima kod Banjaluke, poginuli su pilot Alen Crnalić (24), instruktor padobranstva Nemanja Goronja (32), te padobranci Nikola Stević (19), Stefan Karanović (23) i Srđan Kosić (18), saopšteno je iz Okružnog tužilaštva Banjaluka.