TREBINJE - Vijeće Okružnog suda u Trebinju, pred kojim je juče počelo suđenje Mileti Govedarici, zvanom Milkan, iz Gacka, zbog ratnog zločina, naredilo je psihijatrijsko vještačenje optuženog.
Branilac trebinjski advokat Rato Runjevac, zatražio je da se optuženom odredi psihijatrijsko vještačenje, koje bi utvrdilo da li on uopšte može pratiti tok suđenja.
Zbog hroničnog alkoholnog sindroma koji datira još odavno, kao i ranijih liječenja na Psihijatrijskoj klinici u Sokocu, gdje su mu određena dalja ljekarska praćenja, što je Runjevac i dokumentovao, sudija Duško Popić odredio je psihijatrijsko vještačenje.
Njega će uskoro obaviti dr Gospava Crnogorčić iz Trebinja.
Govedaricu optužnica tereti da je u toku 1992. godine počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva na području opštine Gacko, gdje je i nastanjen.
Prema optužnici, Govedarica je 18. juna 1992. godine kao pripadnik paravojne formacije `Beli orlovi`, iz zaustavljene kolone automobila ispred motela `Košuta` u Gacku izveo Bošnjakinju M.T.
`Svoju je nekadašnji radnu kolegicu iz gatačkog komunalnog preduzeća odveo u sobu motela i silovao, a osumnjičen je i za ubistvo Aziza Hasanbegovića, kada se ovaj ispred hotela RiTE Gacko peo u kamion koji će ga odvesti u Gacko`, stoji u optužnici.
Iako su na jučerašnji početak glavnog pretresa došli svjedoci Mirsada Hanabegović i Miralem Pašić, njihovo saslušanje je odgođeno za 11. oktobar.