Hronika

Nisu znale za heroin

N.M.

BANJALUKA - Olga Malešević, sudija za prethodni postupak Okružnog suda u Banjaluci, odredila je juče mjesec dana pritvora za Zlatka Savića (42), državljanina Hrvatske, njegovu nevjenčanu suprugu Ljiljanu Milašinović (45), te njenu prijateljicu Ljiljanu Mandić (52), koji su uhvaćeni sa 1,5 kilograma heroina.

"Postoji osnova sumnje da su počinili ono za što ih se tereti", zaključila je sudija banjalučkog Okružnog suda.

Savić, Milašinovićeva i Mandićeva uhapšeni su u nedjelju u Gradišci oko 17 časova i to nekoliko stotina metara prije graničnog prelaza sa Hrvatskom.

Tokom pretresa golfa 6, koji je vozio Savić, inspektori su u gepeku pronašli tri paketa u kojima se nalazilo ukupno 1.552 grama heroina, čija se ulična vrijednost procjenjuje na oko 75.000 maraka.

Preliminarnim vještačenjem odmah je utvrđeno da se radi o heroinu, dok će njegova "čistoća" biti utvrđena narednim vještačenjima.

Branko Gudalo, advokat prvoosumnjičenog Savića, izjavio je juče za "Nezavisne" da je njegov klijent priznao da je pronađeni heroin njegov, te da njegova nevjenčana supruga Ljiljana Milašinović i njena prijateljica nemaju veze sa trgovinom heroinom.

Nenad Balaban, advokat Milašinovićeve, takođe je negirao da njegova klijentkinja ima bilo kakave veze sa pronalaskom 1,5 kilograma heroina.

"Milašinovićeva je uzoran građanin, ima stomatološku ordinaciju koja zapošljava pet radnika i nikada nije imala problema sa zakonom. Sa Savićem je tri godine u izvanbračnoj vezi, on je povremeno dolazio u Banjaluku i to je ono što nju povezuje sa svim ovim", kazao je Balaban.

Kako tvrdi, Savić je predložio Milašinovićevoj da ide s njim u Zagreb u šoping da joj kupi nešto za Valentinovo, a sa njima je krenula i njena prijateljica Ljiljana Mandić, kojoj je taj dan bio rođendan.

On je takođe dodao da je golf 6 u kojem je pronađen heroin bio vlasništvo rentakar agencije.

Pritvor Saviću tako je određen zbog bojazni da će, ukoliko bude pušten na slobodu, pobjeći iz BiH, jer ima hrvatsko državljanstvo, dok je pritvor Milašinovićevoj i Mandićevoj određen zbog bojazni da će, ukoliko se budu branile sa slobode, uticati na svjedoke.

Najčitanije