Tridesetšestogodišnji T.N. iz Tuzle utopio se danas oko 18 časova na jezeru Kop u naselju Šićki Brod.
Tuzlanskoj policiji slučaj je prijavljen u 18.20, a trenutno se pokušavaju angažovati ronioci iz Gradačca kako bi izvuklo tijelo utopljenika.
Na jezeru Kop, koje je nastalo na nekadašnjem površinskom kopu, kupanje je dozvoljeno na vlastitu odgovornost. I ranijih godina dešavala su se utapanja, jer je riječ o jezeru sa ekstremnim dubinama. Ipak, u ljetnim mjesecima na ovom jezeru uvijek ima kupača.
U MUP-u Tuzlanskog kantona za Klix.ba rekli su da je uviđaj u toku i da je o tragičnom događaju obaviješten dežurni kantonalni tužilac. Istraga je u toku.