Hronika

Objavljeni detalji o lažnoj dojavi o bombi na sarajevskom aerodromu

Objavljeni detalji o lažnoj dojavi o bombi na sarajevskom aerodromu
Foto: Nezavisne novine/Arhiva | Objavljeni detalji o lažnoj dojavi o bombi na sarajevskom aerodromu

SARAJEVO - Nakon zaprimljene anonimne dojave putem e-maila o navodno postavljenoj eksplozivnoj napravi na području Međunarodnog aerodroma Sarajevo, nadležne službe, uključujući Graničnu policiju (GP) BiH, u skladu s važećim bezbjednosnim protokolima i propisanim procedurama, sprovele su sve potrebne aktivnosti s ciljem zaštite putnika, radnika aerodroma i ostalih prisutnih osoba.

Saopšteno je to iz GP BiH, odakle dodaju da je, po prijemu dojave, preventivno izvršena djelimična evakuacija određenih prostorija te je aktiviran plan postupanja u slučaju dojave o postavljanju ili pronalasku eksplozivne naprave na aerodromu.

Detaljni pregledi

"Pripadnici Granične policije BiH, u saradnji s drugim nadležnim službama na Međunarodnom aerodromu Sarajevo, izvršili su detaljne kontradiverzione preglede objekata, prostorija i prostora koji pripadaju aerodromu, uz sprovođenje mjera pojačanog osiguranja i privremenog ograničenja pristupa pojedinim dijelovima aerodroma", istakli su iz GP BiH.

Kako dodaju, nakon završenih bezbjednosnih provjera utvrđeno je da se radi o lažnoj dojavi, te da ne postoji nikakav vid ugrožavanja bezbjednosti.

Najavili istragu

"Nadležne službe će, u skladu sa zakonom, provesti istragu s ciljem utvrđivanja identiteta i odgovornosti osobe ili osoba koje su uputile lažnu dojavu", najavili su iz GP BiH.

Usljed sprovedenih aktivnosti aerodromski saobraćaj se u određenom periodu odvijao uz manja ograničenja i moguće zastoje u realizaciji letova, nakon čega je rad Međunarodnog aerodroma Sarajevo u potpunosti normalizovan.

"Zahvaljujemo putnicima i javnosti na razumijevanju i strpljenju tokom trajanja sigurnosnih procedura", naglasili su iz GP BiH.

Najčitanije